Zarobki księgowych tak naprawdę uwarunkowane są od wielkości firmy, w której pracują. Księgowy, który zatrudniony jest w dużym biurze podatkowym może liczyć na zarobki od 3000 do 5000zł miesięcznie. Bardzo często zdarza się również i tak, że księgowi mogą liczyć na dodatkowe premie w pierwszych kwartałach roku, ponieważ to właśnie w tym okresie mają najwięcej roboty.

W mniejszych firmach księgowi mogą oczywiście liczyć na zdecydowanie niższe zarobki. Niewielkie biura podatkowe płacą swoim księgowym od 1800 do 2500zł. Oczywiście główny księgowy zatrudniony w dużej korporacji może liczyć nawet na zarobki powyżej 20 000zł.

Księgowy może również uruchomić własne biuro podatkowe i wówczas jego zarobki uzależnione będą od ilości pozyskanych klientów oraz specyfiki działalności jaką się zajmuje. Najwięcej biura podatkowe mogą zarobić w okresie rocznych rozliczeń. W tym czasie biura podatkowe pozyskują największą ilość jednorazowych klientów, którzy potrzebują jednorazowego wsparcia specjalistów.