Impreza w klubie może rozkręcać się powoli lub nie rozkręcić się wcale. Dlatego właściciele lokali mają coraz to nowe pomysły, jak zapewnić dobrą zabawę swoim gościom. Jednym, całkiem popularnym – a zarazem słabo znanym wśród odwiedzających – rozwiązaniem jest zatrudnianie fordanserek. Któż to taki?

Fordanserki to młode, atrakcyjne dziewczyny, które zatrudnia się po to, by imprezowały w danym klubie. Na tym właściwie kończy się ich rola. Mają ładnie wyglądać, tańczyć, pić alkohol i dobrze się bawić. Dzięki nim zawsze na parkiecie coś się dzieje, a pozostałym uczestnikom imprezy wydaje się, że są na udanej balandze.
Czy fordanserki zarabiają na swojej nietypowej pracy? Jak najbardziej i często nie są to małe stawki. Poza gotówką dziewczyny otrzymują też dostęp do darmowych drinków i mają zapewnioną ochronę przez cały wieczór. Od nich zależy, jak zakończą imprezę. Większość wraca taksówkami do domów, ale nie które decydują się na wejście w układ z klientem lokalu. Na pewno nie jest to praca dla każdego.