Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że z zakupem odpowiedniego mieszkania będzie wiązało się wiele formalności. Gdy znajdziesz już idealne mieszkanie, będziesz musiał podpisać umowę przedwstępną. Kolejnym krokiem będą kredyty mieszkaniowe. Jak się przygotować do pomyślnego przejścia przez cały ten proces?

Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy przedwstępnej? Na pewno na to, czy deweloper umieścił w niej wszystkie potrzebne informacje. Na pewno będą do nich należeć Twoje dane, harmonogram wpłat, daty rozpoczęcia i zakończenia budowy bloku oraz termin oddania mieszkań. Jeżeli masz wątpliwości, dobrym pomysłem będzie przedyskutowanie ich z odpowiednim prawnikiem albo poczytanie o umowach w Internecie.

Czy kredyty mieszkaniowe oznaczają dużo załatwiania? Z pewnością tak. Im wcześniej zabierzesz się za zapoznanie się z ofertami banków, tym lepsze będziesz w stanie znaleźć. Postaraj się ocenić przynajmniej kilka propozycji i zastanowić się, która z nich najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.