W dzisiejszych czasach drzwi są wizytówką domu. Muszą dobrze prezentować się na zewnątrz mieszkania, tak aby sprawiać dobre wrażenie na przechodzących osobach.
Producent drzwi musi nie tylko pamiętać o tym, że drzwi mają ładnie wyglądać. Dobre drzwi charakteryzuje również ich funkcjonalność i stopień bezpieczeństwa. Producent drzwi projektując nowy rodzaj drzwi zawsze oprócz walorów wizualnych musi sprawdzić kilka wariantów zabezpieczenia drzwi przed wyłamaniem bądź wyciągnięciem z zawiasów. Im bezpieczniejsze drzwi tym większy popyt klientów oraz lepsza marka producenta. Drzwi muszą być grube, wytrzymałe a jednocześnie z ładnym wzorem i dobrze prezentującą się klamką. Każdy producent drzwi musi przeprowadzić na swoim produkcie również wiele testów aby sprawdzić czy wszystkie zabezpieczenia są w stanie podołać wyzwaniu rzuconemu przez potencjalnego włamywacza.
Producent drzwi musi pamiętać, że za każdy wadliwy produkt klienci odpłacą mu złą opinią o firmie, przez co sprzedaż jego produktów znacząco spadnie.