Jak znaleźć odpowiednią dla nas nieruchomość? Wystarczy zajrzeć do Internetu. Na portalach ogłoszeniowych znajdziemy całe mnóstwo ofert sprzedaży, kupna, wynajmu albo zamiany nieruchomości. Niektóre z anonsów są zamieszczane przez biura pośrednictwa, ale sporo ogłoszeń jest publikowanych bezpośrednio przez właścicieli. W internecie takich portali jest całkiem sporo, największe z nich mają w ofercie ogłoszenia z całego kraju.
Ogłoszenia dotyczące rynku nieruchomości, aby skutecznie zachęcić potencjalnych klientów, powinno zawierać jak najwięcej praktycznych informacji, a przede wszystkim zdjęcia. Oferty bez zdjęć cieszą się najmniejszym zainteresowaniem, dlatego warto zainwestować w takie urozmaicenie ogłoszenia.
Oferta sprzedaży nieruchomości powinna zawierać przede wszystkim cenę, metraż, stan techniczny, opis okolicy. Podobnie jest w przypadku ogłoszenia o wynajem – nie może w nim zabraknąć ceny za wynajęcie i wysokości opłat za media, dostępnego wyposażenia oraz innych ważnych informacji, na przykład zakazu trzymania w wynajmowanym mieszkaniu zwierząt. Na koniec dodajemy telefon kontaktowy albo adres mailowy, w zależności od tego, którą formę komunikacji preferujemy.