Czy telewizja internetowa jest dla każdego? Jest to dosyć często zadawane pytanie. Prawda jest jednak taka, że naprawdę każdy może taką telewizję oglądać, o ile oczywiście posiada stosowne urządzenie do tego, a także dostęp do Internetu.

Telewizja online nie jest taką zwykłą telewizją jaką dotychczas znaliśmy. Jest to telewizja zazwyczaj w znacznie lepszej jakości, a także z dużo większą ilością programów. Coraz częściej możemy spotkać się z programami nadawanymi w jakości 4K właśnie w telewizji internetowej. Jakość Full HD to już tak naprawdę standard. Jeśli tylko mamy łącze internetowe, które jest zdolne na tak sporą transmisję danych, to naprawdę możemy cieszyć się świetnej jakości obrazem.
Dzisiejsze telewizje kablowe i satelitarne jeszcze tej jakości nie oferują. Jeśli już nawet oferują, to jest to tylko kilka kanałów w tak wysokiej jakości. Pozostałe zazwyczaj są w znacznie gorszej jakości obrazu. Tym bardziej dlatego warto spróbować telewizji online i zdecydować czy jest to wybór dla nas odpowiedni.