Rynek zabawek został ostatnimi czasy opanowany przez kiepskie jakościowo produkty azjatyckich marek. Tymczasem badania wykazują, że nie tylko nie niosą one ze sobą żadnej wartości edukacyjnej, ale bywają także groźne dla zdrowia! Dlatego wybierając zabawkę dla dziecka, należy upewnić się, czy posiada ona wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej jest zakupić kilka dobrej jakości zabawek, niż zapełnić pokój dziecięcy dziesiątkami bezwartościowego chłamu.

Zabawki drewniane są z pewnością godne polecenia. Miłośników ekologii z pewnością ucieszy fakt, że ich produkcja jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego i nie wpływa na nie negatywnie. Takimi samymi zabawkami bawili się kiedyś nasi rodzice, teraz jest ich na sklepowych półkach coraz więcej.
Dobrym znakiem jest to, że świadomość rodziców w tym zakresie znacząco wzrosła, co oznacza, że oni sami coraz częściej starają się wybierać produkty uznanych marek i wysokiej jakości.