Użyteczność, piękno i trwałość tym powinna cechować się dobra architektura. Wiele budynków jest poprawnych lub nawet znakomitych z punktu widzenia rzemiosła. Tylko nieliczne pozostają nam w pamięci i stają się symbolem danego miejsca. Wystarczy wspomnieć choćby operę w Sydney, czy Big Bena, aby zrozumieć w jaki sposób architektura wpływa na przestrzeń i nadaje jej określonego charakteru.

Architektura Nowego Yorku sprawia, że to miasto jawi nam się jako dynamiczne i nowoczesne, Dubaj i jego wysokościowce kreują miasto przyszłości, zaś architektura Gaudiego (w Barcelonie) czyni miasto jedyną w swoim rodzaju galerią sztuki.
W dzisiejszych miastach budynki zazwyczaj są wysokie, dzięki czemu lepiej wykorzystują niewielkie przestrzenie. Współczesne trendy wymagają, aby architektura była przyjazna dla środowiska. Budynki powinny wykorzystywać energię słoneczną, może nawet absorbować wodę z powietrza. Architektura ekologiczna to architektura przyszłości. Wydaje się, że coraz większa liczba ludzi na świecie wymusi rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.